raty przez internet leasing przez internet
  • Skaner żył - naczyń krwionośnych dla dzieci i dorosłych.

Skaner żył naczyniowy - działanie

Skanery żył Vein Finder, które znajdziesz w naszej ofercie, działają na zasadzie emitowania światła podczerwonego, które umożliwia lokalizację naczyń krwionośnych. Pochłanianie promieniowania podczerwonego przez hemoglobinę umożliwia bowiem zobrazowanie przebiegu żył do 12 mm. Iluminator naczyniowy to sprawdzone urządzenie, polecane dla lekarzy flebologów do stosowania w zabiegach skleroterapii, czyli usuwania żylaków metodą ostrzykiwania do lokalizacji żył podskórnych.

Możliwość obrazowania żył zmniejsza liczbę nieudanych prób nakłucia, tym samym zwiększa komfort pacjenta i skraca czas trwania zabiegu. Wyszukiwarka żył to urządzenie medyczne, które pozwala pracownikom służby zdrowia szybko i precyzyjnie zlokalizować żyły. Jest to ważne w nagłych przypadkach, aby można było szybko dotrzeć do naczyń krwionośnych - zwłaszcza u pacjentów, u których nie są one dobrze widoczne pod skórą, a którzy wymagają szybkiej pomocy medycznej. Detektory żył mogą być również wykorzystywane do rutynowych badań krwi i innych procedur medycznych, poprawiając komfort i bezpieczeństwo pacjenta.

W ofercie MedicalSpot, jako autoryzowanego dystrybutora, zgromadziliśmy kilka modeli skanerów naczyniowych w różnych cenach i o różnych parametrach technicznych, dzięki czemu nasi Klienci mogą wybrać urządzenie dopasowane do ich potrzeb oraz możliwości budżetowych.

Nowoczesny skaner naczyń krwionośnych - jak działa?

Skaner żył/ iluminator naczyniowy, wyświetla naczynia krwionośne bezpośrednio na skórze pacjenta, dzięki czemu stają się one doskonale widoczne. Bezdotykowy skaner żył to doskonałe narzędzie dla profesjonalistów oraz osób, które chcą sprawnie zlokalizować odpowiednie żyły na potrzeby wkłuć oraz kaniulacji. Detektory żył VeinFinder wyświetlają mapę naczyń krwionośnych w sposób bezinwazyjny i bez kontaktu z osobą badaną. Nasze detektory żył emitują światło podczerwone oraz widzialne i niewidzialne promieniowanie laserowe, które wykorzystane jest do lokalizacji żył podskórnych, jak również podświetlenia miejsca ich występowania na skórze.

Wizualizacja żył jest możliwa dzięki wchłanianiu promieniowania podczerwonego przez hemoglobinę we krwi. Prawidłowy odczyt iluminatora żył polega na nakierowaniu wiązki światła na odpowiednie miejsce na ciele pacjenta. W ten sposób w badanym miejscu podświetlone zostaje odpowiednie naczynie. Umożliwia to swobodne pobieranie krwi, zakładanie wenflonów, ostrzykiwanie przy zabiegach likwidacji żylaków oraz inne procedury medyczne wymagające uwidocznienia naczyń krwionośnych. Urządzenia wyświetlają mapę naczyń krwionośnych w sposób całkowicie bezinwazyjny i bez kontaktu z pacjentem w czasie rzeczywistym.

Ile kosztuje skaner żył?

Cena urządzenia waha się w granicach 6500-12000 zł i uzależniona jest od jakości wykonania, czułości odczytu, wyposażenia dodatkowego. Nasz internetowy sklep medyczny Medical Spot oferuje różne modele iluminatorów naczyniowych. Jeżeli planujesz zaopatrzenie się w taki sprzęt i potrzebujesz pomocy oraz porady specjalisty, którzy wyjaśni Ci wątpliwe kwestie, jak również - doradzi w wyborze najlepszego modelu - skontaktuj się z nami. Zadzwoń lub napisz i zainwestuj w sprzęt, dzięki któremu poprawisz jakość swojej pracy oraz zapewnisz Twoim pacjentom większy komfort podczas zabiegów. Zapraszamy!

Zobacz również: Usg przenośne