W dzisiejszych czasach, kiedy higiena i bezpieczeństwo są niezwykle istotne, szczególnie w placówkach medycznych, szukamy produktów, które zapewniają najwyższy standard tych czynników. Do takich produktów należy pościel  zmywalna barierowa francuskiej firmy Clinibed.

Pościel  ta została wykonana z wodoodpornego materiału, który chroni ją przed wilgocią oraz płynami. Dzięki temu można ją bezpiecznie stosować w różnego rodzaju sytuacjach medycznych lub awaryjnych w domu. Dodatkowo, dzięki właściwościom bakteriostatycznym kołdry barierowej minimalizuje się ryzyko rozprzestrzeniania się drobnoustrojów i infekcji.

Cechy produktu:

  • Wodoodporność/Zmywalność - materiał kołdry, poduszki, pozycjonerów nie przepuszcza wilgoci ani płynów, dzięki czemu jest idealna do stosowania w sytuacjach, gdy istnieje ryzyko zachlapania lub zabrudzenia.
  • Bakteriostatyczne właściwości - pościel  została pokryta antybakteryjnymi jonami srebra, które hamują rozwój bakterii, grzybów i pleśni. Dzięki temu zmniejsza się ryzyko rozprzestrzeniania się infekcji.
  • Oddychalność - materiał  jest przewiewny, dzięki czemu zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza i zapobiega poceniu się.
  • Wypełnienie HEATUP - pościel  wypełniona jest spiralnym włóknem HEATUP, które reguluje i przywraca ciepło ciała.

Zastosowanie:

Kołdra, poduszka, zmywalna barierowa Clinibed może być stosowana w różnych miejscach i sytuacjach. Wybór rozmiaru sprawia, że idealnie nadaje się do użytku na sali operacyjnej, pooperacyjnej, oddziale szpitalnym, DPS lub w warunkach opieki domowej. Może również być stosowana w służbach ratunkowych oraz karetkach pogotowia. Łatwość utrzymania w czystości sprawia, że pościel można szybko odkażać po każdym użyciu.

Łatwe Mycie i dezynfekcja: Ręcznie przy pomocy chusteczki lub gąbki nasączonej bezchlorowym roztworem dezynfekcyjnym. Następnie przetrzyj powierzchnię suchą włókniną.

Pranie mechaniczne: można prać w pralce przy użyciu zwykłych, niezawierających chloru środków czyszczących. Maksymalna temperatura prania  95°C. 

Pościel  bakteriostatyczna, zmywalna Clinibed , pokryta antybakteryjnymi jonami srebra to doskonały produkt, który zapewnia wysoką higienę, bezpieczeństwo oraz obniża koszty  użytkowania. Jest to doskonałe rozwiązanie dla instytucji, osób poszukujących produktu o wysokim standardzie higieny i łatwości w utrzymaniu czystości.