Iluminator naczyniowy, skanery żył serii Vein Finder Q 50/60 oraz VF 30 to urządzenia niezbędne w każdej placówce medycznej i kosmetologicznej, DPS. Pozwalają  na zlokalizowanie żył powierzchownych przed wykonaniem iniekcji.     
Jest to bezpieczny bezkontaktowy skaner naczyniowy, który umieszcza się nad skórą  pacjenta bezpośrednio nad żyłami w celu ich zlokalizowania.   Poznaj modele skanerów żył.
Jak działa skaner żył?
Urządzenie działa na zasadzie emitowania światła podczerwonego, które umożliwia lokalizację żył. Pochłanianie promieniowania podczerwonego przez hemoglobinę umożliwia zobrazowanie przebiegu naczyń żylnych w czasie rzeczywistym. Na skórze  wyświetla się obraz przebiegu żyły pacjenta, niezbędny do zlokalizowania miejsc wkłuć. Dzięki zdolności do obrazowania i wskaznia kolormometrycznego głębokości umiejscownienia żył  zmniejszamy liczbę nieudanych prób nakłucia, tym samym zwiększa to komfort pacjenta i przyspieszamy pracę personelu medycznego.Ratownicy medyczni również często sięgają po iluminator żył. Bardzo często pracują oni w ekstremalnie trudnych warunkach i muszą działać niezwykle szybko. Dlatego liczy się tutaj każda sekunda potrzebna na zlokalizowanie naczyń krwionośnych. Dzięki zastosowaniu przenośnego urządzenia mogą oni bez narażania życia pacjentów, ograniczając ich stres w krótkim czasie wykonać wszystkie konieczne czynności. Skraca to ich czas reakcji, działania oraz przewiezienia pacjenta do odpowiedniej placówki medycznej.Dzieki akumulatorowi o dużej pojemności skaner żył Vein Finder Q 60 pozwala na nie przerwana pracę przez 4-5  godzinn na jednym ładowaniu.Kupując skaner do żył, warto wyposażyć go od razu w mobilny statyw,lub wersję  na biurko  tworząc w ten sposób praktyczny zestaw dla zespołu medycznego.
Jak dokładny jest skaner żył? W naszych iluminatorach żył rzutowana szerokość żyły dla naczyń najczęściej używanych podczas wkłucia to 2-8 mm i wyświetla się dużą  dokładnością, z różnicą +/- 0,05 mm. Głębokość odczytu to 8 do 12 mm.
Zastosowanie skanera żył.
Seria VeinFinder to urządzenia bezpieczne bazujące na podczerwieni w związku z czym może być stosowane praktycznie u każdej osoby. Są  to urządzenia przenośne i podręczne dlatego idealnie sprawdzi się w każdej placówce służby zdrowia w tym w laboratoriach diagnostycznych. Urządzenia skaner żył VeinFinder  do iluminacji naczyniowej znajdzie zastosowanie w medycznych palcówkach dziecięcych i pozwoli w łatwy i szybki sposób odnaleźć delikatne i drobne naczynia żylne u dzieci. Iluminator naczyniowy to również sprawdzone urządzenie dla lekarzy flebologów do stosowania w zabiegach skleroterapii do lokalizacji żył podskórnych. Model Q 60 oraz VF 30 idealnie nadaje się w terapii pacjentów z problemem otyłości, dla osób młodych i starszych, można go również używać również przy ciemnych i opalonych skórach. Zdarza się, że pacjenci samodzielnie wykonują sobie zabiegi medyczne tj. zastrzyki. Te czynności często przejmują osoby bliskie. Dla tych użytkowników również pomocny jest skaner żył.Coraz częściej skaner żył jest również wykorzystywany w kosmetologii.
Profesjonalny skaner żył jest Wyrobem Medycznym Klasy I i powinien posiadać deklaracje CE oraz ISO dla wytwórcy.
Ceny skanerów naczyń krwionośnych są obecnie bardzo różne i wystepują w przedziale 7000-25000 PLN. Należy przed zakupem dokładnie sprawdzić okres gwarancji, czy sprzedawca jest autoryzowanym dystrybutorem i posiada odpowiedni serwis producenta. Medical Spot jest autoryzowanym dystrybutorem i posiada serwis skanerów żył seri VeinFinder Q50/Q60 oraz FV30