Ultrasonografia wysokiej częstotliwości w kosmetologii - co to jest i jak może pomóc?

Ultrasonografia to metoda obrazowania, która wykorzystuje fale akustyczne do uzyskania obrazów wnętrza ciała. Jest to metoda nieinwazyjna i bezpieczna, dlatego jest często wykorzystywana w kosmetologii.

Jak działa badanie ultrasonograficzne?

Ultrasonograf mobilny emituje fale akustyczne o wysokiej częstotliwości najczęciej 18- 24 MHz , które odbijają się od tkanek i narządów. Fale te są następnie przetwarzane przez aparat i wyświetlane w postaci obrazu na telefonie, tablecie lub komputerze

Do czego wykorzystuje się USG bezprzewodowe oferowane przez MedicalSpot w kosmetologii?

Ultrasonograf mobilny na telefon, tablet  jest wykorzystywana w kosmetologii w następujących celach:

  • Ocena stanu skóry

Badanie ręcznym bezprzewodowym ultrasonografem  pozwala na uzyskanie obrazów poszczególnych warstw skóry, w tym naskórka, skóry właściwej i tkanki podskórnej. Dzięki temu można ocenić kondycję skóry, jej grubość, nawilżenie, elastyczność oraz obecność nieprawidłowości, takich jak zmarszczki, blizny czy zmiany nowotworowe.

  • Monitorowanie przebiegu zabiegów kosmetologicznych ultrasonografem MyUSG C10

Ultrasonograf o wysokiej częstotliwości może być wykorzystany do monitorowania przebiegu zabiegów kosmetologicznych, takich jak wypełnianie zmarszczek, likwidacja cellulitu czy usuwanie przebarwień. Dzięki temu kosmetolog może ocenić, czy zabieg jest skuteczny i czy nie występują żadne powikłania.

  • Pomoc w wykonywaniu zabiegów kosmetologicznych

USG bezprzewodowe  może być wykorzystane do pomocy w wykonywaniu zabiegów kosmetologicznych, takich jak podawanie wypełniaczy czy laseroterapia. Dzięki temu zabieg jest bardziej precyzyjny i bezpieczny.

Zalety badania USG wysokiej czętotliwości w kosmetologii

  • Bezpieczeństwo

Ultrasonografia jest metodą nieinwazyjną i bezpieczną, dlatego może być stosowana u osób w każdym wieku.

  • Precyzja

Głowica USG dobrej jakości  pozwala na uzyskanie obrazów wysokiej rozdzielczości, co umożliwia dokładną ocenę stanu skóry.

  • Możliwość monitorowania efektów zabiegowych 

USG wysokiej częstotliwości  może być wykorzystana do monitorowania przebiegu zabiegów kosmetologicznych, co pozwala na zapewnienie ich lepszej skuteczności , wiekszego komfortu Pacejnta i bezpieczeństwa.

Podsumowanie

Nowoczesne aparaty USG mobilne z darmową aplikacją MyUSG serii C10  to ważne narzędzie do obrazowania, która jest coraz częściej wykorzystywana w kosmetologii. Dzięki niej kosmetolodzy mogą uzyskać dokładne informacje o stanie skóry pacjenta i monitorować efekty zabiegów.Cena mobilnego aparatu usg dla badań kosmetologicznych zaczyna się od 25000PLN.