Skaner żył dla małych pacjentów - czy warto?
Pobieranie krwi u dzieci i noworodków może być trudnym i stresującym doświadczeniem, zarówno dla pacjenta, jak i personelu medycznego. Dzieci często mają cienkie i delikatne żyły, które trudno jest znaleźć, co może prowadzić do wielokrotnych wkłuć i bólu.
W takich przypadkach pomocny może być skaner żył. To urządzenie wykorzystuje światło podczerwone lub laserowe do wizualizacji żył na powierzchni skóry. Dzięki temu personel medyczny może łatwo i szybko znaleźć odpowiednie miejsce do wkłucia, co zmniejsza ryzyko powikłań.   POZNAJ MODELE SKANERÓW ŻYŁ

Jak działa skaner żył dla dzieci ?
Skaner żył wykorzystuje światło podczerwone lub laserowe do stworzenia obrazu żył na powierzchni skóry. Krew, a konkretnie czerwony barwnik - hemoglobina - wykazuje większą zdolność do pochłaniania promieniowania niż sąsiadujące z nią tkanki podskórne. W związku z tym żyły są widoczne jako ciemne linie na jasnym tle.

Wskazania do zastosowania skanera żył
Skaner żył może być stosowany w następujących przypadkach:

* Pobieranie krwi u dzieci i noworodków
* Podawanie leków lub płynów dożylnie u dzieci i noworodków
* Wenflony
* Zabiegi medyczne wymagające dostępu do żył

Bezpieczeństwo skanera żył
Skaner żył jest bezpiecznym urządzeniem, które może być stosowane u dzieci i noworodków. Urządzenie nie emituje promieniowania jonizującego, które może być szkodliwe dla zdrowia.

Podsumowanie
Skaner żył to przydatne urządzenie, które może ułatwić i uprzyjemnić pobieranie krwi u dzieci i noworodków. Urządzenie jest bezpieczne i łatwe w użyciu.

Oto kilka zalet stosowania skanera żył u dzieci i noworodków:

* Skracanie czasu trwania zabiegu
* Zmniejszanie liczby wkłuć
* Zmniejszenie bólu i dyskomfortu pacjenta
* Zwiększenie bezpieczeństwa zabiegu

Najnowszy pediatryczny oświetlacz naczyniowy-vGlo, przeznaczony jest specjalnie dla noworodków i dzieci  w wieku 0 do 7 lat. Jest całkowicie bezpieczny dla małego pacjenta i ułatwia szybkie wskazanie umiejscowienia żył na dłoni dziecka.Wyraźne podświetlenie obrazu naczyń krwionośnych małego obszaru skóry.

vGlo wykorzystuje sprawdzoną technologię lokalizacji żył w pediatrii – transiluminację diodą LED. vGlo działa bardzo skuteczne jest lekkie i poręczne ; działa na standardowych akumulatorach dużej pojemności, dzięki czemu może być używany w dowolnym miejscu przez długi czas. 

Pozbądź się stresu związanego z wyszukiwaniem żył u swoich młodych pacjentów. vGlo jest przeznaczony do wyszukiwania żył przy użyciu tradycyjnej bezpiecznej techniki promieniowaniem podczerwonym. 


Jeśli szukasz sposobu na ułatwienie pobierania krwi u swojego dziecka, warto rozważyć zastosowanie naszego skanera żył.